275 KİLOMETRE OTOYOL YAPILACAK

Projenin Avrupa yakasında 87,5 kilometre, Anadolu yakasında 186,9 kilometre olmak üzere inşaat yapılacağını belirtti. İnşaat faaliyetlerinin 3 yılda tamamlanması planlanan proje kapsamında 8 (4×2) şerit olmak üzere 43 metre genişliğinde yol yapılacak. Otoyol için kamulaştırma koridoru minimum 100 metre, maksimum 350 metreye ulaşacak.
Kuzey Marmara Otoyolu Çevresel Sosyal Etki Değerlendirmesi (ÇSED) çalışmasını yürütmek üzere görevlendirilen ENCON Çevre Danışmanlık şirketi Durusu (Terkos) Kültür Merkezi’nde toplantı düzenledi. Kuzey Marmara Otoyolu projesi Kınalı-Odayeri ve Kurtköy-Akyazı kesimleri ile ilgili olarak ‘Paydaş Katılım Toplantısı’ yapıldı. Toplantıya projeden etkilenecek köylülerle Kuzey Ormanları Savunması üyeleri katıldı. Köy sakinleri proje yürütücülerine süreç ve inşaatla ilgili sorularını yöneltti, çevrecilerle firma yetkilileri arasında bilgi akışı sağlandı.

beylikdüzü escort

Written by KUZEY MARMARA OTOYOLU (KMO)

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi: Kuzey Marmara Bölgesindeki karayolu ulaşım sisteminde yaşanan trafik yoğunluğunu azaltacak, yerel ve transit trafiğini rahatlatarak, ekonomik, konforlu ve hızlı bir ulaşım hizmeti sağlayacaktır, Avrupa yakasında; Trakya bölgesinin doğuya ulaşımını, özellikle İstanbul’a otoyol ulaşımını Yavuz Sultan Selim köprüsü ve bağlantı yolları yardımıyla rahatlatacak, ayrıca şehiriçi, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Köprüsü üzerindeki trafik yoğunluğunu azaltacaktır. Bununla birlikte yeni yapılan 3’üncü Hava Limanına yolcu ulaşımı hızlı ve konforlu olarak sağlayacak, Asya yakasında ise; Anadolu’nun İstanbul’a ulaşımını sağlayan, mevcut ulaşım akslarındaki trafik yoğunluğunu azaltarak, şehir içindeki ulaşımı rahatlatacaktır. Ayrıca İstanbul’dan geçen Transit Trafik, Osmangazi Köprüsü ile Bursa-İzmir ulaşımını kısaltacak, İzmit-Akyazı kesimleri ile de Orta ve Doğu Anadolu bölgelerine ulaşımı kolaylaştıracaktır.