KMO Kesim-4 Kurtköy- Liman Bağlantı yolu (Osmangazi Köprüsü) Çalışmalarında sona yaklaşılıyor…

Kuzey Marmara Otoyolu Kınalı -Akyazı güzergahı Otoyol yapımı Asya güzergahında, Yavuz Sultan Köprüsünü ilk etapta Osmangazi köprüsüne bağlayacak olan Kurtköy-Liman Bağlantı yolu çalışmalarında sona gelindi.  Çalışmaları yerinde incelemeye katılan Limak Yönetim Kurulu Onursal Başkanı: Nihat Özdemir, Başkan yardımcısı: Sezai Bacaksız ve yanındaki üst düzey yöneticiler ile KMO Genel Müdürü: Ayhan Şafak Kaçar katıldı. 

Çalışmalar hakkında yetkililere geniş bilgi verildi. Özellikle Türkiye’de yeni uygulanmaya başlanan metot ile yapılmış nadir yapılardan biri olan Km:8+900 – 9+800 arasındaki 900 m uzunluk 17 açıklılığı olan en yüksek ayak uzunluğu 136 metre olan V07 Dengeli konsol Viyadüğü‘de yapılan incelemede, yapılan çalışmalar göz doldurdu. Yetkililer yapılan bu güzel çalışmadan dolayı teşekkürlerini ilettiler.

İncelemeye katılan KMO Genel Müdürü Ayhan Şafak Kaçar; Kesim -4 ‘deki çalışmaların hızlandığını güzergahı ilk hedefi olan 29 Ekim’e açmak istediklerini ve bu hedefe varmak için yapılan çalışma planlarını günlük olarak denetledikleri  söyledi.

 

 

beylikdüzü escort

Written by KUZEY MARMARA OTOYOLU (KMO)

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi: Kuzey Marmara Bölgesindeki karayolu ulaşım sisteminde yaşanan trafik yoğunluğunu azaltacak, yerel ve transit trafiğini rahatlatarak, ekonomik, konforlu ve hızlı bir ulaşım hizmeti sağlayacaktır, Avrupa yakasında; Trakya bölgesinin doğuya ulaşımını, özellikle İstanbul’a otoyol ulaşımını Yavuz Sultan Selim köprüsü ve bağlantı yolları yardımıyla rahatlatacak, ayrıca şehiriçi, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Köprüsü üzerindeki trafik yoğunluğunu azaltacaktır. Bununla birlikte yeni yapılan 3’üncü Hava Limanına yolcu ulaşımı hızlı ve konforlu olarak sağlayacak, Asya yakasında ise; Anadolu’nun İstanbul’a ulaşımını sağlayan, mevcut ulaşım akslarındaki trafik yoğunluğunu azaltarak, şehir içindeki ulaşımı rahatlatacaktır. Ayrıca İstanbul’dan geçen Transit Trafik, Osmangazi Köprüsü ile Bursa-İzmir ulaşımını kısaltacak, İzmit-Akyazı kesimleri ile de Orta ve Doğu Anadolu bölgelerine ulaşımı kolaylaştıracaktır.