* KMO “Kurtköy-Liman Kavşağı arası (129+650-151+544) (İstanbul Park ve Gebze OSB Kavşakları hariç olmak üzere) ile Liman Kavşağı-Demirciler Kavşağı ” ARASINDAKİ KESİM ERİŞİME KONTROLLÜ OLARAK AÇILDI,

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğünden;
“Kuzey Marmara Otoyolu (3.Boğaz Köprüsü Dahil) Projesi Kurtköy-Akyazı (Bağlantı
Yolları Dahil) Kesiminin Yap-işlet-Devret Modeli ile Yapılması, işletilmesi ve Devri” işi: “Kesim-4: Kurtköy-Liman Kavşağı kapsamında bulunan. Kurtköy-Liman Kavşağı arası (129+650-151+544) (İstanbul Park ve Gebze OSB Kavşakları hariç olmak üzere) ile Liman Kavşağı-Demirciler Kavşağı (0+000-7+258) arasındaki kesimin erişme kontrollü karayolu olarak, 6001Sayılı Karayolları Genel Müdürlüğünün Hizmetleri Hakkındaki Kanunun 15. maddesi gereğince trafiğe açılması Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.”
1. Otoyolun bu kesimi: 11.12.2018 tarih ve saat: 00:01’de trafiğe açılacaktır.
2. Belirli yerler (Köprülü Kavşaklar. Ücret Toplama istasyonları vb..) ve şartlar dışında Otoyola giriş ve çıkış yasaktır. Karayolu sınır çizgisi boyunca tesis edilmiş olan tel çitler veya duvarlar bu tür çıkışları engellemek amacıyla tesis edildiğinden bu engellerin açılması, yıkılması, kesilmesi ve başka şekilde tahrip edilmesi yasaktır.
3. Erişme Kontrollü Karayolu olarak trafiğe açılan bu kesime, yayaların, hayvanların, motorsuz araçların, lastik tekerlekli traktörlerin, iş makinelerinin ve bisikletlilerin girmesi yasaktır.
4. Bu kesimde mecburi asgari hız 40 km/saat olup, azami hız geometrik standartların müsaade etliği limitlerdir. (Max. 120 km. /saat)
5. Erişme Kontrollü Karayolu olarak trafiğe açılan bu kesimde ve kavşaklarda
duraklamak, park etmek, geri dönüş yapmak ve geri gitmek yasaktır. Zorunlu hallerde en sağdaki emniyet şeridinde (Bankette) durulabilir.
6. Otoyola cephesi bulunan müesseslerin kendi faaliyetlerini sürdürdükleri binalarına tanıtma levhaları koymak istemeleri halinde Karayolları Genel Müdürlüğü’nden ve Görevli Şirketten izin almaları gerekmektedir.
7. “Kuzey Marmara Otoyolu (3.Boğaz Köprüsü Dahil) Projesi Kurtköy-Akyazı (Bağlantı Yolları Dahil) Kesiminin Yap-İşlet-Devret Modeli ile Yapılması. İşletilmesi ve Devri” işi; Kesim-4: Kurtköy-Liman Kavşağı kapsamında bulunan. Kurtköy-Liman Kavşağı arası (129+650-151+544) (İstanbul Park ve Gebze OSB Kavşakları hariç olmak üzere) ile Liman Kavşağı – Demirciler Kavşağı (0+000-7+258) arasındaki kesimin yapımı, bakımı ve işletilmesi sözleşmesi gereği üstlenici Görevli Şirket tarafından yürütülmektedir.
8. 6001 Sayılı Karayolları Genel Müdürlüğünün Hizmetleri Hakkındaki Kanunun 15.maddesi gereğince ilan olunur. 10815 / 1-1

KUZEY MARMARA OTOYOLU (KMO) hakkında 33 makale
Kuzey Marmara Bölgesindeki karayolu ulaşım sisteminde yaşanan trafik yoğunluğunu azaltacak, yerel ve transit trafiğini rahatlatarak, ekonomik, konforlu ve hızlı bir ulaşım hizmeti sağlayacaktır,