* KURNAKÖY – LİMAN BAĞLANTI YOLU ÜCRET TABLOSU YAYINLADI.

Kuzey Marmara Otoyolu (3.Boğaz Köprüsü Dahil) Projesi, Kurtköy-Akyazı(Bağlantı Yolları Dahil) Kesiminin Yap-işlet-Devret Modeli ile yapılan, Kurtköy-Liman Kavşağı kapsamında bulunan (Kesim-4); Kurtköy-Liman Kavşağı (İstanbul Park ve Gebze OSB Kavşakları hariç olmak üzere, km:129+650-151+544 arası), Liman Kavşağı-Demirciler Kavşağı (km:0+000-7+258 arası) erişme kontrollü karayolu olarak, Karayolları Genel Müdürlüğümüzün Hizmetleri Hakkındaki, 6001 Sayılı Kanunun 15. Maddesine uygun olarak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın onaylaması ile 11 Aralık 2018 tarihi ve saat 00:01 itibarı trafiğe açılmıştır.

OTOYOLUMUZ 21 ARALIK 2018 SAAT:11:30 İTİBARI İLE GEÇİŞLER ÜCRETLİ OLACAKTIR.

Trafiğe açılan Otoyol güzergah: ÜCRET TABLOSU İÇİN TIKLAYINIZ…

Yavuz Sultan Köprüsü ve güzergâhındaki bağlantı yollarının, Kurtköy-Liman Bağlantı Yolu kavşağı kesimi ile Organize Sanayi Bölgesine ulaşımı kolaylaştıracak aynızamanda oluşan trafik yoğunluğunu azaltarak, Demirciler ve Mermerciler sanayi bölgesine rahat ve konforlu ulaşımı sağlayacaktır.

Avrupa yakasından Yavuz Sultan Selim köprüsünü kullanarak Asya yakasına geçen araçlarımız Mecidiye-1 kavşağından ayrılarak, Kurnaköy gişelerinden otoyolumuza katılacak ve 21 km anayol güzergahından sonra, Liman bağlantı yolu ile Mermerciler ve Demirciler Sanayi bölgesine rahatlıkla ulaşacaklardır. Buradan Alandüzü, Karapınar, Evrenköy hattını izleyerek valilik binasının güney kısmından çaprazlama geçerek Akyazı-Hendek yönünde mevcut otoyola bağlanarak TEM’e ulaşabileceklerdir.

Demirciler ve Mermerciler sanayi bölgesinden Avrupa yakasına geçmek isteyen araçlarımız yine aynı güzergahı kullanmak suretiyle, Sancaktepe, Paşaköy, Reşadiye, Çekmeköy, Hüseyinli, Riva kavşaklarına ulaşabildikleri gibi Yavuz Sultan Selim köprüsünü kullanmak suretiyle Avrupa yakasına kolay ve konforlu bir şekilde ulaşacaklardır.

Otoyolumuzun bakım ve işletilmesi sözleşmemiz gereği üstlenici Görevli Şirket tarafından yürütülecektir.

KUZEY MARMARA OTOYOLU (KMO) hakkında 34 makale
Kuzey Marmara Bölgesindeki karayolu ulaşım sisteminde yaşanan trafik yoğunluğunu azaltacak, yerel ve transit trafiğini rahatlatarak, ekonomik, konforlu ve hızlı bir ulaşım hizmeti sağlayacaktır,